Bachovy esence

Bachovy esence představují jednoduchý, ucelený a spolehlivý systém, jak se navrátit do stavu duševního klidu, vyrovnanosti a harmonie se sebou samým. Pomáhají uvolnit negativní emoce, strach a nechtěné stavy mysli čistě přírodním způsobem.

Na co například pomáhají?

Na strachy, paniku, únavu, vyčerpání, výčitky svědomí, pocity viny, nerozhodnost, nejistotu, nervozitu, netrpělivost, hyperaktivitu, následky šoku, pocitům osamocení, rezignaci, zatrpklosti, hněvu, vzteku, na ochranu před změnami aj.

Jak esence fungují?

  • Harmonizují duši a tím nepřímo i tělo.
  • Zpracovávají nepříjemné emoce.
  • Esence ukáží cestu těm, kdo jsou otevření a chtějí na sobě pracovat.
  • Dokážou člověka přimět k jinému úhlu pohledu na jeho problém.
  • Pomáhají pochopit problém z jiné perspektivy.
  • Neefektivní vzorce chování nahrazují efektivními.
  • Působí obvykle během pár hodin nebo i minut.

Kdo je může užívat?

Protože jsou Bachovy esence naprosto neškodlivé a nenávykové, může je užívat kdokoliv včetně dětí, zvířat, miminek i budoucích maminek. Neexistují žádné kontraindikace např. s léky.

Užívání:

Na déletrvající emoční stavy – připraví se užívací lahvička s kapátkem o obsahu 30 ml. Do lahvičky se může smíchat až 6-7 esencí po 2 kapkách ze zásobní lahvičky. Směs jde tedy vytvořit přesně na míru každému. Doplní se pramenitou vodou a ke konzervaci se může přidat alkohol, ideálně brandy.

Užívací lahvička vydrží při doporučeném dávkování 4x denně 4 kapky pod jazyk asi 3 týdny. Poté často vyplují na povrch další negativní emoce, které dosud byly překryté jinými výraznějšími, a je dobré namíchat lahvičku jinou. V ideálním případě už však není potřeba žádná.

Na krátkodobé stavy či přechodné nálady se esence nakapou po 2 kapkách do libovolného nápoje a upíjí se tak dlouho, dokud nálada nezmizí.

 

CENÍK 

 

Kdo byl dr. Edward Bach (1886-1936)?

Anglický lékař, bakteriolog, homeopat a autor mnoha lékařských a spiritualistických textů. Žil v letech 1886-1936. Již od dětství byl velmi vnímavý a jako lékař se nedokázal smířit s tím, že pacienti jsou bráni jen jako souhrn symptomů a neřeší se příčiny nemocí. Vypozoroval, že fyzický stav úzce souvisí se stavem psychickým. Zároveň si všimnul, že příroda nám dává vše, co potřebujeme včetně prostředků na zharmonizování psychiky. Dokázal rozpoznat, že určité rostliny mají takové vibrace, které mají schopnost vyladit lidskou psychiku. Podařilo se mu najít 38 takových rostlin a tento výčet považoval ke konci života za kompletní.

Příprava esencí:

  • Sluneční metodou – příslušné rostliny se nechají extrahovat v misce s vodou na přímém slunci.
  • Metodou vaření – části rostlin se nechají asi 30 minut vařit. Potom se extrakt přefiltruje a smíchá se stejným dílem brandy.

Takto vzniklá tekutina se nazývá tzv. matečná tinktura. Z té se potom připravují Bachovy květové esence.


Pracuji výhradně s originálními Bachovými esencemi od firmy Nelsons.

Pozn.: Při studiu kineziologie jsem přišla na to, že vybrat esence lze i na základě kineziologického testu, dokonce i přesněji než pomocí rozhovoru. Proto nyní nabízím možnost vytestovat konkrétní esence přes něj.